Terreurbeweging Hamas heeft zojuist verklaard dat haar leider Ismail Haniyeh is omgekomen bij een luchtaanval op zijn verblijfplaats in de Iraanse hoofdstad Teheran. Haniyehs dood is bevestigd door het Iraanse Revolutionaire Gardekorps (IRGC). “Met condoleances aan de heroïsche natie van Palestina en de islamitische natie en de strijders van het verzetsfront en de nobele staat Iran, is deze morgen de woning van Dr. Ismail Haniyeh, het hoofd van het politieke bureau van het Islamitische Verzet Hamas in Teheran geraakt, en als gevolg van dit incident zijn hij zijn lijfwacht martelaar geworden,” is te lezen in een wollige verklaring van de Iraanse terreurstrijdmacht. “De oorzaak wordt onderzocht en zal spoedig aangekondigd worden.”
Volgens het persbureau van de Libanees-sjiitische terreurbeweging Hezbollah, wiens militaire leider Fuad Shukr gisteravond door de IDF in Beiroet werd gedood, zit Israël achter de luchtaanval op Haniyeh. De Joodse staat heeft tot nu toe niet op de berichten gereageerd. Ismail Haniyeh is de politieke en hoogste leider van Hamas. Hij was in Teheran voor de inauguratie van de nieuwe Iraanse president Masoud Pezeshkian. Hamas heeft wraak gezworen voor de dood van haar leider. Na de bloedige pogrom van 7 oktober vorig jaar, waarbij 1200 Israëli’s – het merendeel onschuldige burgers – werden vermoord, had Jeruzalem aangekondigd dat de verantwoordelijken van het bloedbad niet ongestraft zouden blijven.
6 reacties
Een belangrijk signaal, ook naar de leiders van Iran: Een ieder die de Joodse staat bedreigt. is nergens ter wereld meer veilig. Begrijpelijk en volstrekt verdedigbaar, na de genocide op het Joodse volk gedurende de Shoah!
Oog om oog, tand om tand… daar zijn de Israeliers iets beter in dan de Palestijnen, de Arabieren, om maar een ‘ouderwetse’ term te gebruiken in het aloude conflict, daar in het Nabije (ook een ouderwetse (?) term inmiddels), Midden-Oosten.
Goed zo!
De wereld is weer een beetje beter geworden. Het is de enige weg vooruit voor Israel!
Hamasleider Ismail Haniyeh gedood in Teheran!“ Wie Misdaden Doodzwijgt, is daarmee gelijk aan de Dader en schept daarmee de kans op Herhaling. De geschiedenis leert dat het Goddank altijd dramatisch slecht afloopt met Moordenaars en Antisemieten. Boontje komt om zijn loontje!! Een paar namen die me te binnen schieten: De doodstraf [Galg] werd door het oorlogstribunaal in Nürnberg 1946 uitgesproken over Hermann Göring…Ribbentrop…Keitel…Frick…Saukell…Rosenberg…Kaltenbrunner…Frank…Seyss-Inquart…Streicher…Jodll
Op 15 december 1961 werd Eichmann door een Israëlische rechtbank als oorlogsmisdadiger veroordeeld en daarop in de nacht van 31 mei op 1 juni1962 geëxecuteerd door Ophanging. Het speet hem dat hij niet meer Joden had kunnen laten vergassen en verbranden.
Lost niets op. De gedode wordt vervangen. De onderhandelingen over terugkeer gijzelaars komen tot stilstand en situatie MO nog explosiever. Netanyahu is hiermee gebaat, niemand anders.