Na klachten van Palestijnse burgers heeft de IDF besloten de voedselhulp aan Gaza te verbeteren. Dat betekent: meer aardappelen, meer meel om brood te bakken en minder voedsel uit blik. Daarnaast worden meer koekjes en chocolade uitgedeeld. Ook zullen de distributiepunten uitgebreid en verbeterd worden, meldt de Israëlische nieuwssite Ynet.
Veel van het voedsel is afkomstig uit Israël zelf, dus wordt het opnieuw verpakt om eventueel wantrouwen van Palestijnse burgers weg te nemen. De voedseldistributie in Gaza loopt steeds beter onder leiding van de Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF), ondanks aanvallen van Hamasterroristen op hulpverleners en hulpbehoevenden.
Ook is er een internationale mediacampagne gaande tegen GHF omdat de VN de distributie van hulpgoederen in eigen hand willen houden. Daarin wordt de UNRWA gesteund door Hamas. De terreurbeweging eist een belangrijk deel van het voedsel op om haar eigen strijders te voeden en de rest te verkopen op de zwarte markt tegen woekerprijzen aan noodlijdende Gazanen.
Israël wil vier nieuwe distributiecentra openen voor de verdeling van de voedselhulp
In dat licht moeten ook de beschuldigingen van bloedbaden bij de distributiecentra worden gezien aan het adres van de IDF. Hiervoor wordt nauwelijks bewijs geleverd en bovendien druisen de beschuldigingen in tegen alle logica. Want waarom zou Israël juist bij de eigen distributiepunten op burgers schieten – iets waar Hamas alle en de IDF geen enkel belang heeft.
Daarom wil Israël vier nieuwe GHF-punten openen voor de verdeling van de voedselhulp. Die zullen beveiligd moeten worden door honderden IDF-soldaten. Tenminste een van de centra zal een hightechexperiment worden, bedoeld om de wachttijden voor de Palestijnse hulpbehoevenden drastisch te verkorten.
2 reacties
Wantrouwen bij gazanen over voedsel uit Israël??? Ze krijgen al 77 jaar bevoorrading uit Israël.
Ik vind het nog steeds schandalig, stuitend. misselijkmakend, etc. dat ze meer en beter te eten
hebben dan de hostages, Deze “p” zaaien haat en geweld en oogsten gratis eten……misdadig!
En de wereld……
Parels voor de zwijnen.