Nieuwsoverzicht 19 juni: Iran bombardeert ziekenhuis in Beërsjeva

Slachtoffers van een Iraanse terreuraanval op een woonwijk in Holon troosten elkaar - Foto Chaim Goldberg/Flash90
Slachtoffers van een Iraanse terreuraanval op een woonwijk in Holon troosten elkaar - Foto Chaim Goldberg/Flash90

Het nieuws van vannacht en vandaag uit de Israëlische strijd tegen het terreurregime in Teheran en het kernwapenprogramma van de Islamitische Republiek:

— Iran heeft met een raketaanval zware schade aangericht aan het Soroka-ziekenhuis in de zuidelijke Israëlische stad Beërsjeva. Gelukkig waren de patiënten in de schuilkelders van het ziekenhuis ondergebracht. Iran beweert dat het een inlichtingenbasis naast het hospitaal onder vuur genomen zou hebben – ‘nieuws’ dat gretig door de NOS werd overgenomen – maar The Times of Israël meldt dat het dichtstbijzijnde militaire doelwit twee kilometer van het ziekenhuis verwijderd is.

— Bij andere aanvallen met ballistische raketten op woonwijken in onder andere Ramat Gan en Holon zijn meer dan honderd gewonden gevallen. De Nederlandse ambassade in Ramat Gan liep lichte schade op. Reden voor SGP-Tweede Kamerlid Diederik van Dijk de Nederlandse regering op te roepen onze ambassade eindelijk naar de Israëlische hoofdstad Jeruzalem te verplaatsen.

— In ander Haags nieuws pleit PvdA-Kamerlid Kati Piri tegen het Israëlische defensieve raketafweersysteem Iron Dome. Zij vindt het raketschild, dat de afgelopen dagen honderden, zo niet duizenden levens van Joodse en Arabische burgers in Israël redde, een ‘offensief wapen’ geworden en wil dat Nederland probeert te voorkomen dat de Joodse staat ermee zijn burgers probeert te redden tegen de aanvallen met ballistische raketten uit Iran en Jemen.

— Israël onderzoekt of Iran clustermunitie heeft gebruikt in de kop van een van zijn ballistische raketten. Op sociale media gaat een foto rond met een kleiner explosief en het is dus mogelijk dat de Islamitische Republiek dit verboden wapen dat maar één doel heeft – het doden van zoveel mogelijk burgers – heeft afgeschoten op de regio rond Tel Aviv.

— Israël heeft vannacht de nucleaire zwaarwaterreactor in Arak aangevallen en aan beelden van de IDF te zien goed geraakt.

— El Al en andere, kleinere luchtvaartmaatschappijen zijn begon met speciale vluchten om meer dan 100.000 in het buitenland gestrande Israëli’s naar de Joodse staat te repatriëren.

— De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft gezegd dat het elimineren van ayatollah Ali Khamenei nu een van de doelen van de operatie Rising Lion is. Katz noemde Irans Hoogste Leider ‘een moderne Hitler’: “Een dictator als Khamenei, die Iran leidt en de vernietiging van Israël in zijn vlag voert, kan niet blijven voortbestaan.”

5 reacties

  1. Wie wil er nog stemmen op PVDA-Groenlinks met zulke volslagen gestoorde activisten als Kati Piri in hun gelederen? Ik hoop van harte op een fikse electorale nederlaag in de komende verkiezingen.

  2. Mijn kinderen zijn geboren in het Soroka ziekenhuis, waar trouwens niet alleen Joodse Israëli’s gebruik van maken, maar ook heel veel Arabische artsen werken en Arabische patiënten geholpen worden. Ten noorden van het ziekenhuis staan gebouwen van de universiteit van Beersheva, ten zuiden ervan staat een school en ten westen en ten oosten ervan staan woonwijken. In de kelders zitten geen legerleiders zoals in de Gazaanse ziekenhuizen, maar daar waren gelukkig de patiënten ondergebracht, anders was het een complete ramp geworden. Geen legerbasis te zien en geen vergissing mogelijk. Alleen de NOS die zonder aarzelen de propaganda van de meest cynische regimes in het Midden Oosten uitzendt – tell me who your friends are – is natuurlijk helemaal fout, maar dat weten we al enige tijd. Jammer dat de huidige regering geen enkele stap heeft ondernomen om voor eerlijke berichtgeving te zorgen.

  3. Boom boom boom Tel Aviv, hoeveel ziekenhuizen heeft het idf gebombardeerd?

    Iedereen is blij dat Israel aan de beurt is.

    1. Aangezien Israël geen ziekenhuizen aanvalt die niet voor militaire doeleinden worden gebruikt, moet Jan Kocht is dus blij dat Hamas ziekenhuizen wel gebruikt als militaire hoofdkwartieren en hen daarmee volgens het oorlogsrecht tot legitieme doelwitten maakt. Zo kan hij deze onaangename situatie gebruiken als een wapen tegen Israël. Je bent gewoon ziek als je blij bent wanneer een ziekenhuis zomaar wordt aangevallen. Geen wonder dus dat Jan Kochts de facto ook geen enkele empathie heeft voor zieke Gazanen die massaal worden gebruikt als menselijk schild; we horen van hem geen woord van afkeuring hiervoor. Gezien het feit dat de Gazanen in vrije verkiezingen voor een totale vernietigingsoorlog tegen de Joden gekozen hebben verdienen ze uiteraard ook helemaal geen empathie, maar dat interesseert Jan Kochts helemaal niet. Hij wil gewoon blij zijn dat Joodse Israëlische ziekenhuizen worden gebombardeerd, zelfs al zijn 21 procent van de patiënten en 24 procent van de artsen daar Arabisch.

    2. jan…. wat is de kleur van jouw overhemd?????
      En praat voor jezelf, als je tenminste weet waar je het overhebt !!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meer Gerelateerde Berichten

Geschiedenis van Joods Nederland

Deel 10: het monster keert terug – Voortdurende strijd vereist een krachtige stem