Saleh A., de man die vorig jaar in mei het Joodse restaurant HaCarmel in Amsterdam aanviel, blijft langer vastzitten.
Dat besloot de rechtbank Amsterdam vandaag. Het rapport van het Pieter Baan Centrum waar A. was opgenomen is nog niet klaar. In oktober 2020 concludeerde onderzoeksbureau NTA dat de Palestijnse-Syriër handelde vanuit een terroristisch motief. Eerder werd al duidelijk dat A. gedreigd had met een derde aanslag op het restaurant. Daarbij zou hij vuurwapens willen gebruiken.
Naast de aanval op HaCarmel wordt de 32-jarige man verdacht van aanranding. Hij zou vorig jaar februari een vrouw hebben betast in een tram.
Tijdens de zitting vanmiddag had A. niets anders te zeggen dan ‘ik wil graag terug naar huis’. De volgende pro formazitting is op 19 mei. De inhoudelijke behandeling van de zaak begint op 30 juni.
Foto: FJN