Het aantal gerapporteerde haatmisdrijven tegen Joden in Engeland en Wales is het afgelopen jaar verdubbeld.
Dat schrijft The Guardian na het inzien van overheidsstatistieken. Er werden 1326 haatmisdrijven tegen Joden geregistreerd. Het jaar daarvoor kwamen er 672 soortgelijke meldingen binnen. Uitingen van Jodenhaat vormen achttien procent van alle religieuze haatmisdrijven in Engeland en Wales.
Ook nam het aantal aanvallen op individuen vanwege hun seksuele geaardheid met 25 procent toe. 3530 aanvallen op moslims vormen 47% van alle religieuze haatmisdrijven. Dat aantal is vergelijkbaar met de cijfers van vorig jaar.
Volgens de Home Office, de afdeling binnen de Britse regering die verantwoordelijk is voor immigratie, veiligheid en orde, is de stijging van het aantal delicten deels te wijten aan verbeteringen in het meldsysteem voor haatmisdrijven. Daarbij zouden grote nationale gebeurtenissen zoals de Brexit-stemming en terreuraanslagen in het Verenigd Koninkrijk bijdragen aan de toename.