Het Openbaar Ministerie zal niet in cassatie gaan in de zedenzaak die jarenlang speelde tegen een leraar van de orthodox-Joodse school Cheider. Dat heeft de griffie van het gerechtshof Amsterdam laten weten. Nadat Ephraïm S. in hoger beroep was vrijgesproken, behield het Openbaar Ministerie zich het recht voor in deze zaak in cassatie te gaan. Dat heeft men nu ingetrokken.
Daarmee komt in ieder geval voor wat betreft de rechtsgang een einde aan een slepende zaak die de gemoederen in Joods Nederland bezig hield. Het NIW berichtte daar uitvoerig over.
Er loopt aangaande deze zaak nu nog één procedure, en wel bij de Deken van de Orde van Advocaten in Amsterdam. Het gaat om een klacht van de familie van Ephraïm tegen advocaat, voorzitter van het CIDI en vicevoorzitter van het CJO, Ronnie Eisenmann, over schadelijke tweets die tijdens de rechtszaak door hem, of in ieder geval onder zijn verantwoordelijkheid, zijn geplaatst om de rechtszaak te beïnvloeden.