Benjamin Netanyahu heeft verklaard dat hij succesvol is behandeld aan zijn prostaat. Daar was ‘een paar maanden geleden’ een kwaadaardige tumor geconstateerd. Bestraling heeft ervoor gezorgd dat de tumor is verdwenen en de Israëlische premier is volledig genezen verklaard, meldt het Sharett Oncologieinsitituut van het Hadassah Medisch Centrum in Jeruzalem.
Netanyahu schreef vandaag op X: “Godzijdank ben ik gezond.” De premier liet weten tot nu toe over zijn gezondheidsproblemen gezwegen te hebben omdat hij wilde voorkomen dat Iran die zou gebruiken voor propagandadoeleinden en het verspreiden van nepnieuws. In maart verspreidden pro-Iraanse accounts op sociale media het gerucht dat Netanyahu gewond of zelfs gedood zou zijn.
Hezbollah heeft de Libanese regering opgeroepen alle gesprekken met Israël af te breken
Donald Trump heeft verklaard dat het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah met drie weken verlengd zal worden. De Amerikaanse president kondigde aan dat Netanyahu en de Libanese president Joseph Aoun direct met elkaar zullen spreken in Washington. Dat zou de eerste keer ooit zijn, formeel is Israël nog in oorlog met zijn noordelijke buurland dat de kersverse Joodse staat in 1948 aanviel. De twee landen onderhouden tot nu toe geen diplomatieke betrekkingen, maar de afgelopen weken spraken voor het eerst hoge Israëlische en Libanese functionarissen elkaar.
Libanon heeft de ontmoeting tussen Aoun en Netanyahu niet bevestigd. De Libanese president wil graag af van Hezbollah omdat de sjiitische terreurbeweging zijn land al decennia in een wurggreep houdt. Hezbollah heeft de Libanese regering opgeroepen alle gesprekken met Israël af te breken. Vandaag stuurden de terroristen een bewapende drone op Israël af, die werd onderschept door de IDF. Waarnemers achten de kans groot dat de ‘Partij van God’ de vijandelijkheden met Israël wil hervatten om zo de toenadering tussen Beiroet en Jeruzalem te ondermijnen.
2 reacties
In Israël maakt de pers zich nogal druk over Netanyahu’s gebrek aan transparantie over zijn gezondheidstoestand, temeer omdat wat is vrijgegeven niet zo lijkt te kloppen met de werkelijke toestand. Ik maak me echter geen zorgen over de invloed van de medische behandelingen op het functioneren van Netanyahu, zelfs al vergat Netanyahu eens dat hijzelf de minister van Gezondheid was. Volgens mij kan men zich beter verdiepen in de invloed die Sara Netanyahu uitoefent op haar man. De door niemand gekozen echtgenote van Netanyahu bemoeit zich als een Raspoetin met taken van de premier – zoals belangrijke benoemingen bijvoorbeeld – en heel Israël heeft van audio-opnames kunnen leren hoe gestoord deze vrouw is.
Als ik de foto zie, denk ik: “Onbegrijpelijk, dat de vrouw van een premier, zoals Sara N. zoveel invloed uitoefenen kan en daardoor zoveel macht naar zich toe weet te trekken.”
Het lijkt of zij zich graag spiegelt aan Melania Trump.
Fake lijkt het en gemaakt Amerikaans komt het op mij over.
Ik kan me wel voorstellen, dat het echtpaar Netanyahu wel heel blij is met de medische uitslag.
Zoals bij ieder mens, dat het geval is bij zulke spannende tijden.
Wat die Sara betreft, er is een gezegde voor: “Zij heeft de broek aan”. Het komt helaas veel te vaak voor.
Het zal vast zo erg nog niet zijn als ten tijde van Koning Achab, die een vrouw als Izebel alle macht gaf. Ze gaf opdracht om alle profeten te doden en de Baalpriesters hun gang te laten gaan.
Er gloort hoop, want het kan wel heel gauw omslaan als Naftali Bennet premier wordt, die heeft een leuke vrouw, vind ik.
En dan is er gewoon lekker een nieuwe frisse wind in de Knesset.