Voor het tweede jaar op rij zijn New Yorkse Joden vaker het doelwit geworden van racistische misdrijven dan de leden van alle andere minderheden in die stad bij elkaar opgeteld. 57 procent van alle hate crimes in de stad waren tegen Joodse bewoners gericht, terwijl die groep slechts 10 procent van de bevolking uitmaakt.
Het betekent dat Joden vaker het slachtoffer van haat zijn dan blanke New Yorkers (ongeveer een derde van de bevolking), zwarten (zo’n 20 procent), Latino’s (een kleine 30%) en Aziaten (dik 15%) bij elkaar. En daar mag je dan ook nog eens alle letters uit het LHBT-alfabet bij optellen, plus alle moslims.
Dit alles ondanks een kleine daling van het aantal antisemitische haatmisdrijven ten opzichte van 2024. “Deze getallen zijn veel te hoog en Jodenhaat blijft de meest hardnekkige bedreiging waarmee wij ons geconfronteerd zien,” zei Jessica Tisch, hoofd van de New Yorske politie en zelf Joods. Opvallend was dat Tisch dit zei op een persconferentie waarbij ook de nieuwe burgemeester Zohran Mamdani aanwezig was.
Mamdani wordt en door Joodse en andere organisaties juist van beschuldigd het antisemitisme aan te wakkeren. Het is vaak zijn extreemlinkse en islamitische aanhang die zich schuldig maakt aan Jodenhaat, en Mamdani weigert daar afstand van te nemen, zoals recent bij een explosie van Jodenhaat tijdens een demonstratie bij een synagoge in Manhattan.
Ook heeft Mamdani, een zelfverklaarde ‘levenslange antizionist’, als een van zijn eerste daden als burgemeester de eerder door de stad aangenomen en breed internationaal erkende definitie van antisemitisme van de International Holocaust Remembrance Alliance deels buiten werking gesteld.
2 reacties
Ze hebben een hekel aan je. Dat blijft onder de oppervlakte. Je gaat wat eten met je vrienden, bijvoorbeeld bij een groot Indiaas restaurant. Het gaat goed tot het fout gaat, bijvoorbeeld met een bestelling van een gerecht, en als je dan zegt dat je dat niet accepteert en een van je vrienden is wat assertiever dan de de anderen (ik zeg het netjes) dan merk je hoe er over jouw ‘groep’ gedacht wordt. O daar heb je ze weer hoor… Joden hoor je dan denken… je ziet het ze denken. O, en dan doen we net alsof er niks aan de hand is of we gaan de volgende keer in een ‘bevriend’ restaurant eten. Ik ken er een paar, Italiaans eten op zondag, op de grens van de Upper West Side en ja, verder naar de rest van Manhattan toe (noem ik het maar even)… maar een geschreeuw in die restaurants…uit eten op zondag met familieleden en vrienden. Gezellig, maar je moet er tegen kunnen. 😁 (En ik heb al teveel gezegd -hoezo?- maar ik moest dit even kwijt). Pardon 👍🤠
Als Maduro opgepakt kan worden, dan zie ik niet waarom Mamdani niet opgepakt kan worden, de CIA en FBI kunnen heus wel wat negatieve (voor de wet) over hem opgraven.
Je moet woker zijn om dit soort galbakken te begrijpen.
Trump houdt er niet van tegengesproken te worden. ;))