Precies twee jaar geleden had de cover van NIW editie 3 een rouwrand. Een naar het scheen oneindige nachtmerrie begon. Het NIW 3 van dit jaar heeft opnieuw een rand. Nu in het geel. De laatste nog levende gijzelaars zijn thuis. De wapens tussen Hamas en Israël zwijgen.
In die twee jaar is het leven van miljoenen veranderd. Van Israëli’s, Gazanen en van Joden wereldwijd, ook hier in Nederland. Hier werd het demoniseren van Israël en Joden voor velen een levensdoel. Dat nogal wat mensen moeite hebben met het loslaten van die heilige missie, blijkt uit de aankondigingen van demonstraties die nog niet zijn verstomd. De heldin van dit palirapaille is Greta Thunberg. Zij plaatste maandag nog op sociale media het bericht ‘De moord op Saleh Al-Jafarawi. Zelfs na de wapenstilstand eist de genocide nog levens.’ Hamas-‘journalist’ Al-Jafarawi zette de afgelopen twee jaar talloze filmpjes in scène, waarin hij zichzelf zelfs met regelmaat dood of gewond verklaarde. Hij haalde er miljoenen mee binnen, wat bij veel Gazanen kwaad bloed zette. Nu de Israëlische wapens zwijgen, liep hij bij een treffen tussen rivaliserende clans tegen een Gazaanse kogel op. Na negen levens was er geen tiende meer. Voor Greta en haar volgers zal Israël de boosdoener blijven. Uit narcistische of financiële gronden zal zij haar pr-koe zo lang mogelijk willen uitmelken.
En hoe maandag tijdens de Trumpshow ook werd gebruld dat er nu toch een algehele vrede in het Midden-Oosten zou komen, weet iedere realist dat er nog heel wat water door de Jordaan zal vloeien voordat het zover is, zie onze analyse deze week. Maar in het kader van ‘De beste tijd om te vieren, is wanneer je maar kunt’ vloeide hier maandag de champagne (nou ja, de prosecco) tegelijk met de vreugdetranen.
Met de Greta’s onder ons valt niet te praten, maar wellicht is dit voor de minder radicalen toch een kans om uit de loopgraven te komen. Kijk naar de partijen aan de linkerkant van het politieke spectrum. Die stemden tegen een motie die zich schaarde achter dit vredesplan, want Trump. Nu dat plan toch zijn eerste vruchten afwerpt, zijn ze ineens ‘opgelucht’ en ‘blij’. Je kunt het hypocriet noemen. Aan de andere kant: wellicht is hier sprake van voortschrijdend inzicht?
Belangrijker voor ons zijn de vriendschappelijke en familiebanden die de afgelopen twee jaar enorme deuken hebben opgelopen. Vrienden en gezinsleden zijn van elkaar vervreemd, ook in onze gemeenschap. Wellicht is het tijd te onderzoeken of we toch ergens gemeenschappelijke grond kunnen vinden.
4 reacties
Ik ben geen masochist en kijk al enkele jaren niet meer naar NPO-uitzendingen, maar ik raad zo dat de dagelijkse executies van tegenstanders door Hamas daar niet worden getoond of dat er in het beste geval heel steriel over wordt gerapporteerd. In Gaza verandert er in ieder geval niks. De Gazanen gaan door met meer kinderen op de wereld brengen dan dat de beste economie zonder natuurlijke rijkdommen kan ondersteunen. De bevolkingsdichtheid zal er toe blijven nemen en Hamas zal er voor blijven zorgen dat de jonge Gazanen de “juiste” opvoeding krijgen en daarna van hem afhankelijk zullen blijven voor een inkomen. Het grootste gekkenhuis ter wereld Gaza blijft het grootste gekkenhuis ter wereld.
Vreugdetranen … ja, opluchting … nee.
De personen die zich negatief uitlieten (om het netjes te zeggen) over Joden en aanhangers van de Staat Israel kunnen wat mij betreft in de dikke derrie zakken en komen er bij mij niet in.
Dialoog is niet mogelijk met die eeuwige Anti-Semieten, dit heeft en zal altijd sluimeren.
Ik zal de andere wang niet toekeren.
Het is nog lang niet over en we gaan zware tijden tegemoet. Blijf alert.
De zweedse asperges van deze wereld zullen door gebrek aan kennis, teveel ego, teveel hebberigheid maar vooral gebrek aan gezond verstand geen lang gelukkig leven hebben.
Vergeven is niet aan mij, dat is een hogere macht.
Het is nog veel te vroeg om aan gezamelijkheid en vreden te denken. Onze doden zijn nog niet allemaal begraven!! We moeten nog Shivve zitten!!
In Israel hebben we State Ceremonies for the Victims. Over de Westerse politiek kan ik zeggen “dat zijn mijn vrienden niet”. De Trump Administration en PM Natanyahu en zeker de IDF verdienen mijn waardering. Maar nu ga ik weer verder Koheles lezen, want er is een tijd voor alles.
Beste Esther…Geen wonder dat de vriendschappelijke en familiebanden in Israel en ver daarbuiten de afgelopen twee jaar enorme deuken hebben opgelopen.”
Zie TV VRT Israel en de Palestinians.
The Road to 7 Oktober. 3 delen.
Een groot aantal Joodse burgers zijn verbijsterd over de ongehoorde beslissingen van Premier Benjamin Netanyahu en de Knesset die 2000 levensgevaarlijke veroordeelde Hamasterroristen de vrijheid schonk tegen 21 Joodse gijzelaars die twee jaar lang crepeerden onder beestachtige omstandigheden gevangen zaten in donkere tunnels.
Om over de dode gijzelaars maar niet te spreken die Hamas zogenaamd nu niet kan vinden.
Netanyahu die twee jaar geleden op 7 oktober ’23 met grote bravoure via radio en tv nog sprak over de Totale vernietiging van Hamas in Gaza!
Hoeveel duizenden veroordeelde Hamas terroristen liet Netanyahu de afgelopen 12 jaar wel niet vrij voor een zeer klein aantal Joodse gijzelaars?
Voormalig Joodse Premier Golda Meïr draait zich om in haar graf.
Dat je nooit geen zaken moet doen met Hamas/PLO-terroristen blijkt nu weer wel. Hamas gaat gewoon door met dagelijks Joden te vermoorden.
Netanyahu is gewogen en te licht bevonden volgens een zeer grote
schare Joodse kiezers. Snelle Nieuwe Verkiezingen kunnen het tij nog keren in Jerusalem. Details profeet Amos & Micha & Sefanjah.