Lijst met vrij te laten gijzelaars bekend, maar leven zij nog?

Bibas_family_kidnapping

Hamas heeft de lijst bekend gemaakt van 33 gijzelaars die in de eerste fase van het staakt-het-vuren in Gaza vrijgelaten zullen worden. Het probleem is: niemand weet wie van hen nog leeft. Israël weet zelfs niet hoeveel van de gijzelaars die vanaf zondag vrijgelaten zouden moeten worden nog in leven zijn.

Het geeft aan hoe nadelig de overeenkomst voor Jeruzalem is, waarmee de Israëlische regering met name onder druk van de Amerikaanse president-elect Donald Trump akkoord is gegaan. Hoewel Israël steeds benadrukt heeft tijdens de onderhandelingen dat de vrij te laten gijzelaars in leven moeten zijn, lijken de onderhandelaars van Benjamin Netanyahu hier niet succesvol in te zijn geweest. Het enige dat Jeruzalem nu nog zegt is dat ‘de meerderheid waarschijnlijk’ in leven is.

Hiertegenover staat dat Jeruzalem duizenden Palestijnse gevangen, onder wie honderden veroordeelde terroristen en moordenaars vrij zal laten, een ander punt waarop Netanyahu bakzeil heeft moeten halen. Aanvankelijk zei zijn regering dat er geen veroordeelde moordenaars vrijgelaten zouden worden, maar ook dat punt hebben de Israëlische onderhandelaars in moeten slikken.

Op de lijst van 33 vrij te laten gijzelaars staan 12 vrouwen en kinderen, onder wie de inmiddels twee jaar oude Kfir Bibas, zijn vijfjarige broertje Ariel en hun moeder Shiri

Vanwege al deze concessies waar vrijwel niets van de kant van Hamas tegenover staat, heeft de extreemrechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir gezegd dat zijn partij, Otzma Yehudit, zich uit de regering-Netanyahu zal terugtrekken, wanneer de meerderheid van het kabinet vanmiddag akkoord gaat met de overeenkomst. Ben-Gvir roept zijn eveneens ultranationalistische collega-minister Bezalel Smotrich op hetzelfde te doen. Die heeft gezegd dat hij de regering laat vallen als de strijd tegen Hamas na de eerste fase van de wapenstilstand niet wordt voortgezet.

Op de lijst van 33 vrij te laten gijzelaars staan twaalf vrouwen en kinderen, onder wie de inmiddels twee jaar oude Kfir Bibas, zijn vijfjarige broertje Ariel en hun moeder Shiri. Maar opnieuw: niemand lijkt te weten of zij nog in leven zijn. Verder zullen elf mannen ouder dan 50 jaar worden vrijgelaten en nog eens elf jonger dan die leeftijd. Of hun stoffelijke overschotten dus. Daarnaast zijn er nog eens 65 gijzelaars in handen van Palestijnse terroristen, criminelen en ‘gewone’ burgers, van wie mogelijk de meerderheid omgekomen is.

8 reacties

  1. Het is te erg om naar deze foto te kijken Ach, zulke kleine lieve jochies.

  2. Wat zou het prachtig zijn als Kfir Bibas als hij zondag wordt vrijgelaten met zijn broertje, moeder en vader zijn 2e verjaardag in vrijheid kan vieren.

  3. Waarom kiest de Knesset zelfs nu nog voor de heilloze plannen van Hamas [partij van de dood en Premier Netanyahu, die schaakmat staat, met lege handen staat ipv luisteren naar de Joodse profeten?

  4. “Daarnaast zijn er nog eens 65 gijzelaars ( dood of levend ) in handen van Palestijnse terroristen, criminelen en ‘gewone’ burgers, van wie mogelijk de meerderheid omgekomen is” wie beweert dit?

    beetje vreemd dat niemand hier enige aandacht aanbesteed en alleen het focus ligt op 33 ( onduidelijk of dode en of levende gijzelaars).

    hierover had men al maanden vragen kunnen stellen ,een foto opvragen,anderbewijs etc.

    Wanneer komen deze 65 gijzelaars dan wel vrij?

    Hamas weet zogenaamd precies elke dag aan de wereld te melden via hun uitstekendee PR hoeveel palestijnen dood zijn ( 70% vrouw en kind dus 30% man maar daar zeggen we niks over) maar dit bovenstaaande is voor iedereen een black box

    Ik denk dat dit voor iedereen een slechte deal is of zal blijken te zijn.

    Benieuwd of het NIW hier degelijk onderzoek naar gaat doen

  5. Er is geen enkele internationaal geaccepteerde regel voor oorlogsvoering die de beesten van Hamas niet hebben geschonden, inclusief het laten doodhongeren en het nazistijl executeren van gijzelaars. We hebben slechts van vier gijzelaars min of meer recentelijk een teken van leven gekregen, dus we houden ons hart vast. Ik hoop dat deze oorlog hier eindigt, maar de rekening met Gaza waar ze bij het bekend worden van de overeenkomst de “overwinning” vierden, is nog niet klaar.

  6. De wapenstilstand is er nog lang niet. Nethanjahoe heeft zojuist laten weten een lijst met namen van de gijzelaars te eisen van degenen die dat kunnen leveren in Gaza. Of dat nu Hamas betreft is ook onduidelijk. En de ‘grote dingen’ (of de media in West en Oost) maar roepen dat de wapenstilstand daar is. Wat een naar spel wordt er toch gespeeld.

  7. Onbegrijpelijk dat het merendeel van de Westerse wereld die barbaren in Gaza steunt. Sigrid Kaag (ja inderdaad) zou eerst het Rode Kruis eens toegang moeten geven tot de levende gijzelaars. Voor iedere dode gijzelaar zou je het liefst met gelijke munt willen terugbetalen, maar dat doet het humane Israel niet. Kunnen we een voorbeeld aan nemen. Zolang Gaza zich voedt met haat i.p.v. liefde en verzoening, stopt dit helaas niet. Shalom Israel!

  8. Zo verdrietig allemaal, maar ook zo boosaardig, Hamas met wapens op de auto s, vrede met dit soort lui? En hoe komen de gijzelaars hier uit?

Meer Gerelateerde Berichten

Israël

Een kat in het nauw