Abonneer op het NIW

Het opinietijdschrift en cultureel magazine in één, voor iedereen geïnteresseerd in de Joodse wereld. Abonneer nu »

Nieuws

BLEW: ‘Dreigingsniveau toegenomen’

Redactie 26 september 2019, 00:00
BLEW: ‘Dreigingsniveau toegenomen’

In haar jaarlijkse Dreigingsrapport voor de Joodse gemeenschap constateert veiligheidsorganisatie Bij Leven En Welzijn (BLEW) dat het dreigingsniveau in 2018 met 3 procent is toegenomen ten opzichte van een jaar eerder.

Dat niveau wordt als ‘substantieel’ beschouwd, een score van 63,5 op een schaal van 0 tot 100.

BLEW noemt in het rapport zes ‘opvallende ontwikkelingen’: de stijging van antisemitische incidenten, zowel online als in de directe omgeving; een afname van het veiligheidsgevoel; een verbreding van de doelwitten van terroristische aanslagen; de blijvende dreiging vanuit het jihadistische gedachtegoed tegen Israël en de Joden; een opmars van het rechtsextremisme en een selectieve anti-Israëlpropaganda vanuit links extremistisch gedachtegoed.

Hoewel het aantal terroristische aanslagen tegen Joodse doelwitten in Europa is afgenomen, constateert BLEW dat het veiligheidsgevoel binnen de Nederlandse kehilla daalt, vooral ‘wanneer men zichtbaar het Joods zijn uitoefent (zoals bijvoorbeeld het dragen van een keppel)’.

Abonneer op het NIW

Abonneer nu!
Tags dit artikel heeft geen tags
Opmerkingen (0)
Plaats opmerking

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *