De gemeente Amsterdam heeft de zondagse pro- en anti-Israëldemonstranten op de Dam te verstaan gegeven dat zij voortaan om en om mogen demonstreren.
Het gaat om de groep Time to stand up for Israel en de eenmansactie van pro-Palestina-demonstrant Simon Vrouwe. De persvoorlichter van de burgemeester meldt dat de gemeente dit besluit na lang wikken en wegen heeft genomen, want demonstratierecht is een groot goed in Amsterdam, maar ordehandhaving ook:
“De politie heeft meermaals aangegeven dat de demonstraties regelmatig leiden tot overlast, discriminatie, ongeregeldheden en geweldsincidenten. Verder blijkt uit informatie van de politie dat sprake is van toenemende gegronde vrees dat bovenstaande incidenten zich zullen blijven herhalen en mogelijk verergeren. Ter voorkoming van confrontaties en strafbare feiten en in het belang van het verkeer en ter voorkoming van verdere wanordelijkheden heeft burgemeester Eberhard van der Laan in overleg met politie en OM besloten dat beide organisaties afzonderlijk van elkaar om de week op zondag gebruik mogen blijven maken van de Dam. Beide partijen staat het vrij om elders in de stad hun grondrecht uit te oefenen.”
Volgens een bron in de omgeving van Vrouwe verplaatst hij zijn actie elke andere week naar het Leidseplein.