Abonneer op het NIW

Het opinietijdschrift en cultureel magazine in één, voor iedereen geïnteresseerd in de Joodse wereld. Abonneer nu »

Binnenland

Stolperstein gestolen in Zutphen

Redactie 18 juni 2018, 00:00

In Zutphen is in de nacht van donderdag op vrijdag een Stolperstein gestolen. Dat schrijft Omroep Gelderland.

Het monumentje aan de Raadhuissteeg voor de Zutphenaar Herman Snatager, die werd vermoord in Sobibor, was de eerste Stolperstein die in de stad werd gelegd om weggevoerde Joden te herdenken.

Bewoner van het huis waarbij de Stolperstein lag, Gertjan van de Meent, zette het bericht van de verdwijning op Facebook. “Om misselijk van te worden,” schrijft De Meent.

Stichting Stolpersteine houdt er rekening mee dat de criminelen dachten dat de Stolperstein behoorlijk wat geld waard zouden zijn. Dat is echter niet het geval, de monumentjes worden door de Duitse kunstenaar Gunter Demnig gemaakt van beton met daarop een dun laagje messing.

Hoewel de Stolperstein dus weinig geld waard is, is de emotionele waarde volgens de stichting erg groot. De hoop is dan ook dat de Stolperstein weer teruggevonden zal worden.

Abonneer op het NIW

Abonneer nu!
Tags dit artikel heeft geen tags
Opmerkingen (0)
Plaats opmerking

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *